Sąd ogłosił upadłość Amber Gold

Wieści ze spółki. Zasłyszane informacje.

Re: Sąd ogłosił upadłość Amber Gold

Postautor: Ferome » czwartek 20 wrz 2012, 21:28

StaryPryk pisze:Bez sensu, kolejna nie trafiona decyzja. Z chwilą kiedy zaczęli spłacać dłużników ci ogłaszają upadłość spółki, kiedy możnabyło ją jeszcze z powodzeniem uratować.

A wystarczyłby jeden telefon Donka, wielka szkoda.

I gdybyśmy wtedy zaczęli tam wpłacać nasze oszczędności, to może udałoby się przywrócić świetność firmy. Ile dobrego z tego byłoby - ludzie odzyskaliby miejsca pracy, Plichta wolność, a inwestorzy depozyty....

Przepraszam za ironię. :(
Ferome

Postautor: Kichu27 » czwartek 20 wrz 2012, 22:22

StaryPryk pisze:Bez sensu, kolejna nie trafiona decyzja. Z chwilą kiedy zaczęli spłacać dłużników ci ogłaszają upadłość spółki, kiedy możnabyło ją jeszcze z powodzeniem uratować.

A wystarczyłby jeden telefon Donka, wielka szkoda.

Znajdź mi chociaż jedną spłaconą osobę ;p ?
Kichu27

Postautor: ads » piątek 21 wrz 2012, 12:51

W ciągu miesiąca przedstawię sędziemu komisarzowi dokładny spis inwentarza, czyli wycenione składniki majątku spółki. Potem aktywa będą spieniężane, by spłacić wierzycieli. Nie potwierdzam, że dotychczas zabezpieczone aktywa Amber Gold wynoszą 100 mln zł — zaznacza Józef Dębiński.

http://www.pb.pl/2669803,66698,wyscig-p ... amber-gold
Najnowsze dane i wykres zgłoszonych zawiadomień do prokuratury: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqvmjUgpdhNcdFRrQmQzTlRGNVRTVW9JQ3VKZWNQYVE#gid=0
ads

Postautor: pitus62 » piątek 21 wrz 2012, 15:33

Proszę o adres( dokładny) zameldowania Kasi Plichta i jej mamusi Informację wynagrodzę .Proszę pisać na PW.
pitus62

Postautor: tygrys_myszowaty » piątek 21 wrz 2012, 16:25

@ads
Z artykułu wynika, że aktywa rzeczowe i gotówka to 40 mln. Pożyczki i kredyty - nie wiadomo, choć gdzieś wyczytałem, że około 30 mln. Z pożyczkami jest ten problem, że nic nie wiadomo o ich jakości - tzn. jaka będzie ich rzeczywista spłacalność. Oraz na jakie terminy zostały udzielone. Jeśli była sitwa, to może być tak, że jest kilka małych pożyczek dla picu. I grubaski po zbliżonym do zera oprocentowaniu ze spłatą jednorazową za 10 lat. Nie wiem czy wtedy syndyk będzie mógł ugryźć pieniądze z tego źródła. Reszta z tych 100mln to być może dmuchane udziały i akcje w innych spółkach "holdingu" Plichtów - warte grube miliony, ale tylko na papierze. Patrząc na dzisiejszy komunikat prokuratury (364 mln) widać że wynik idzie na 400 plus, do czego jeszcze dojdą zobowiązania handlowe. Nie wiem skąd się wzięło 25% - 30% przewidywanego zaspokojenia roszczeń deponentów. Dla mnie wychodzi, że będzie to około 10%.
tygrys_myszowaty

Postautor: reset » piątek 21 wrz 2012, 17:19

o ile upadek tego "biznesu" był zaplanowany, to udzielnie pożyczek mogło byc dobrym - i przemyślanym - sposobem na wyprowadzenie części gotówki...

tak jak pisze tygrys - cześć portfela bedzie "pokazowa", czyli udzielona normalnym (subprime`owym) klientom - którzy kwoty pożyczek od razu skonsumowali, a na wezwanie syndyka do spłaty natychmiastowej i w całości nie splacą nic - bo nie maja z czego

a druga część "udzielona" została wyselekcjonowanym słupom, i tu też spłaty nie będzie - bo tak było zamierzone - a i scigać nie będzie kogo :|
(choć tą ostatnią możliwośc ograniczać mogła dość niska max wartość pożyczki - z tego co czytałem - 10 kpln)

jeżeli nawet ten drugi wariant jest nadużyciem - a działalnośc pożyczkowa AG była "uczciwa" - to i tak niewiele zmienia, bo jakość tego portfela jest poniżej jakichkolwiek standardów, i jeżeli syndyk sie spodziewa że odzyska "na wezwanie" choć 15 % udzielonych pożyczek - to ja gratuluje optymizmu syndykowi :lol:
ja sem doktor Sztrosmajer ;)
http://www.youtube.com/watch?v=GNe73n-Rcx4
7`13'
reset

Postautor: StaryPryk » sobota 22 wrz 2012, 03:36

Czy ktoś się może orientuje w jaki sposób i kiedy państwo zamierza zadośćuczynić inwestorom AG. Przecież planowane wypłaty to max 1/3 zainwestowanej gotówki. Może by tak do trybunału w Strasburgu oddać sprawę.
W obecnych niepewnych czasach szukamy miejsca, gdzie możemy bezpiecznie ulokować nasze pieniądze, by nie traciły one na wartości, ale żeby jeszcze je pomnożyć. Amber Gold oferuje różne możliwości inwestowania, miedzy innymi lokaty w złoto czy platynę.
StaryPryk

Postautor: kskienator » sobota 22 wrz 2012, 12:54

Czy pismo wysyłamy poleconym czy trzeba go złożyć osobiście? Na stronie http://www.wprost.pl/ar/348615/Pieniadz ... -dwa-lata/ znalazłem informację, że należy go zgłosić osobiście.
kskienator

Postautor: mamusia » sobota 22 wrz 2012, 13:05

VI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ (sprawy upadłościowe)
Kierownik Sekretariatu: (58) 32-13-860
Sekretariat: (58) 32-13-862
Fax. (58) 32-13-863

prosze dzwonic pod te nr i pytac bezposrednio
mamusia

Postautor: kuzyn_jj » sobota 22 wrz 2012, 17:04

Do Stary Pryk

ŻADNYCH pieniędzy od państwa nie będzie. Nie róbcie sobie żadnych nadziei. Możemy skarżyć państwo w Strasburgu albo i nawet u samego pana Boga ale pieniędzy NIE odzyskasz. W historii świata NIGDY nie było przypadku żeby państwo spłaciło oszukanych klientów piramid. Koniec. Kropka.
kuzyn_jj

PoprzedniaNastępna

Wróć do Najnowsze wiadomości o Amber Gold