Oficjalny komunikat Amber Gold

Wieści ze spółki. Zasłyszane informacje.

Re: Oficjalny komunikat Amber Gold

Postautor: Emilka81 » piątek 27 lip 2012, 11:39

O godz.12:18 podczas konferencji w Gdańsku przedstawiciele przewoźnka poinformowali, iż będzie złożony wniosek o upadłość układową OLT Express Regional, czyli tej która „zajmowała” się przelotami na samolotach ATR.
Z kolei OLT Express Poland ma dalej obsługiwać loty czarterowe.
Przewoźnik ma informować wszystkich klientów o odwołanych lotach i zwracać pieniądza, cały proces może potrwać nawet kilka tygodni…” O AG nie było mowy.
Emilka81

Postautor: sadan26 » piątek 27 lip 2012, 11:43

dwie lokaty na 30 000 kazda konczyly sie 23 lipca
zona setki razy tam dzwoni i zwodza ja
to juz miesiac trwa co robic?
:?:
sadan26

Postautor: Emilka81 » piątek 27 lip 2012, 11:47

sadan26 pisze:dwie lokaty na 30 000 kazda konczyly sie 23 lipca
zona setki razy tam dzwoni i zwodza ja
to juz miesiac trwa co robic?
:?:

Trochę to skomplikowane; lokaty kończyły się 23 lipca a piszesz, że trwa to JUŻ miesiąc... :?:
Emilka81

Postautor: Emilka81 » piątek 27 lip 2012, 11:59

Ostatni komunikat na stronie AG;
"Amber Gold zainwestowało do lipca 2012 roku w polskie linie lotnicze OLT Express zgodnie z przygotowanym biznes planem ok. 30 milionów złotych z wypracowanego zysku spółki. Łącznie nakłady inwestycyjne poczynione do uruchomienia linii wyniosły ok. 63 mln $, z czego znaczna część to uzyskane leasingi samolotów. Równolegle do poniesionych inwestycji linie lotnicze, zgodnie z planem biznesowym, miały się współfinansować z wpływów ze sprzedaży biletów.

W związku z niemożliwością uzyskania dostępu do 7 mln złotych z bieżącej sprzedaży biletów, które zostały nagle zablokowane przez operatora płatności, Amber Gold stanął przed wyborem albo dofinansować linie lotnicze kwotą 10 milionów złotych z zysków własnych, przeznaczonych na rozwój spółki Amber Gold lub wycofać się z dalszego finansowania inwestycji.

Jest nam bardzo przykro, że nasza inwestycja napotkała na tak duże trudności, których nie jest w stanie przezwyciężyć.
Priorytetem Amber Gold zawsze było i jest najwyższe bezpieczeństwo środków powierzonych nam przez naszych Klientów oraz dostarczanie konkurencyjnej oferty produktowej. Spółka zawsze wywiązywała się, wywiązuje i będzie się zawsze wywiązywać z zawieranych między spółką a Klientami umów i to jest dla nas wartość nadrzędna.

Amber Gold jest spółką o bardzo dobrej kondycji finansowej, co zostanie wkrótce potwierdzone w audycie przeprowadzanym aktualnie przez zewnętrznego biegłego rewidenta. Firma ma w planach dalszy dynamiczny rozwój: m.in. dalszą rozbudowę sieci placówek spółki, jak i poszerzenie oferty produktowej. Wszelkie wypracowywane zyski spółki są zaplanowane jako dalsze inwestycje w ramach podstawowej działalności finansowej, a posiadane nadwyżki finansowe są i będą przeznaczane wyłączenie na rozwój głównej działalności .
Prezes Zarządu
Amber Gold Sp. z o.o."

I co Wy na to ??? Ja nie wiem, czy robią sobie z nas ciągle jaja, a jeśli tak to po co?
Emilka81

Postautor: Krzysiek » piątek 27 lip 2012, 12:26

Na innych forach piszą osoby, które np.wczoraj otrzymały wypłaty z dni 23-24.07
Krzysiek

Postautor: kamil84 » piątek 27 lip 2012, 12:51

Na stronie internetowej amber gold pojawil sie nowy komunikat....bedzie dobzre nie martwcie sie tak jak mowilem bedzie ok
kamil84

Postautor: wojak999 » piątek 27 lip 2012, 12:53

Podsumuję swoja sytuację;
Lokata zakończona 6 lipca - wypłata kwoty z odsetkami w dniu 9 lipca.
Lokata zakończona 12 lipca - wypłata odsetek w dniu 19 lipca.
2 lokaty zakończone 13 lipca - wypłata kwot z odsetkami w dniu 20 lipca.
Lokata zakończona 24 lipca - wypłata kwoty z odsetkami 26 lipca.
Lokata zakończona 25 lipca - pieniędzy jeszcze nie otrzymałem.

W dniu wczorajszym lokata wraz z odsetkami dotarła do mnie w sesji przychodzącej o godz. 12.00 z Toyota Bank-u.
wojak999

Postautor: luk » piątek 27 lip 2012, 13:02

Widze, że najbardziej felerne dni to 16, 17, 18 lipca. Z tych dni zakonczonych lokat jak czytałem na forach gdzie sie dało to ludzie nie bardzo te pieniądze otrzymywali ale podejrzewam, że w koncu kurcze to nastąpi. Bądzmy dobrej mysli
luk

Postautor: MMS » piątek 27 lip 2012, 13:07

moja lokata zakończyła się 22 lipca i nadal nie dostałem zwrotu :twisted:
MMS

Postautor: Krzysiek » piątek 27 lip 2012, 13:12

Mojej mamie udało się dziś w końcu skontaktować na Infolinii z konsultantem. Nie wiem czy trafiła na jakiegos bardziej "kumatego" gościa, ale powiedział jej wprost, że problemy z kontami bankowymi trwają i w dalszym ciągu przelewy wykonywane są ręcznie tylko z jednego banku - dlatego zdarza się, że ludzie z późniejszym terminem wypłaty otrzymują swoje pieniądze wcześniej.
To by potwierdzało po części to, powyższą sytuację Wojaka. Dodam jeszcze, że moja mama jedną lokatę z teminem 9.07 otrzymała w ten sam dzień!, zaś drugiej z 20.07 nie ma do tej pory i ów konsultant powiedział wprost, że może czekać na środki jeszcze nawet do tygodnia czasu.
Krzysiek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Najnowsze wiadomości o Amber Gold