WYPŁATY?

Wieści ze spółki. Zasłyszane informacje.

Re: WYPŁATY?

Postautor: HRABIA » środa 21 sie 2013, 16:57

WYCINKI Z PRASY
[miłej lektury]
:lol: :lol: :lol:

Sieroty po Amber Gold
Krzysztof Katka
Kadra kierownicza Amber Gold być może ze wstydu, a na pewno ze strachu zapadła się pod ziemię. Oszukani klienci tropią ich na forach internetowych, ślą zawiadomienia do prokuratury, pod domy podjeżdżają "karki". No i jak przekonać pracodawcę, by przyjął kogoś z piramidy finansowej?
- Zostaliśmy publicznie zlinczowani, zrobiono z nas oszustów. Ludzi nie interesuje, że profesjonalnie budowaliśmy spółkę nie mając pojęcia, co Marcin P. naprawdę oferuje - opowiada kobieta w średnim wieku, zastrzegając anonimowość.
Amber Gold rozpoczynał działalność na początku 2009 r., gdy prezes Marcin P. wynajął od swojej przyszłej żony Katarzyny lokal w Gdańsku Wrzeszczu, w którym oferował pośrednictwo kredytowe i pożyczki. Interes zaczął się kręcić po wprowadzeniu "lokat" w złoto. W pierwszej połowie 2010 r., zanim otwarto pierwszy oddział w Krakowie, spółka zatrudniała sześciu pracowników i dwóch stażystów.
Gdy upadała, załoga liczyła ponad 350 osób, a łącznie ze współpracownikami 500.
Wkrótce po upadku Amber Gold pojawiły się informacje, że banki nie chcą zatrudniać osób jakkolwiek związanych z firmą Marcina P. Obawiały się o reputację, kwestia ewentualnej współodpowiedzialności za oszustwo nie miała większego znaczenia - odstraszało samo hasło Amber Gold.
Magdalena Kalinowska z portalu Jobs.pl, który zajmuje się rekrutacją pracowników, mówi, że na ekipę Amber Gold należy patrzeć przez pryzmat doświadczeń zawodowych i kwalifikacji.
- Dla nas ich przeszłość zawodowa nie stanowiłaby problemu, ale zdaję sobie sprawę, że niektórzy pracodawcy mogą różnie reagować. W takim przypadku poprosić o referencje wcześniejszych pracodawców - mówi.
Gdy w innej agencja rekrutującej menedżerów podaliśmy się za byłego pracownika Amber Gold, padła odpowiedź: - Dokumenty może pan przysłać, ale sam pan rozumie, że trudno o gorsze referencje.
Menedżerka Amber Gold: - Jesteśmy przekonani, że branża bankowa umówiła się, by nas nie przyjmować. Wysyłamy dziesiątki podań i odzewu nie ma. Można się załamać, bo jak przetłumaczyć, że profesjonalnie zajmowaliśmy się swoimi obowiązkami, nie uczestnicząc w przekręcie.
Były handlowiec Amber Gold: - Do akwizycji gotowi byli mnie przyjąć, ale już pośrednik finansowy powiedział, że nie chce być kojarzony z piramidą finansową.
Do naszej redakcji przyszedł jednak e-mail: "Po cichu inna dziwna firma pożyczkowa z Gdańska zatrudniła managera Amber Gold, przedstawiany jest jako doświadczony manager i prawa ręka prezesa P. (...) Wygląda mi to na kolejny szwindel...". W załączniku elektroniczna wizytówka managera.
Dzwonimy do szefa firmy. Początkowo zaprzecza, że wśród jego pracowników lub współpracowników jest ważna osoba z Amber Gold. - Nic mi o tym nie wiadomo i dziwię się, skąd macie takie informacje - odpowiada.
Gdy dowiaduje się, że mamy dokumenty, przyznaje: - Dobrze, jest taka osoba, wykonuje dla nas usługi konsultingowe, posiada cenną dla nas wiedzę. Uważam, że nie należy stygmatyzować dostawców, klientów ani pracowników Amber Gold. Wielu dało się oszukać Marcinowi P., weźmy choćby tak znane osoby jak prezydent Gdańska, dyrektor zoo czy pan Wajda - opowiada prezes.
- Jeśli to nie problem, to czy możemy napisać nazwę pańskiej firmy z informacją, że nie boi się współpracować z ludźmi Amber Gold?
- Proszę tego nie robić - zastrzega prezes. - Kryminalna przeszłość Marcina P. była jednak znana, współpracę z nim odradzałem, komu mogłem.
:shock:
HRABIA

Re: WYPŁATY?

Postautor: zdzich100 » środa 21 sie 2013, 17:40

Witam, Ryszardzie; dzięki ,przeczytałem...,moje pytanie do prezesa tej firmy,brzmiało by :
jak taki świetny specjalista,to pracując u Plichty, na pewno wiedział ,że Plichta oszukuje
ludzi wpłacających pieniądze...,ale tego nie zgłosił ,wolał co m-c otrzymywać przelew za
milczenie.
zdzich100

Poprzednia

Wróć do Najnowsze wiadomości o Amber Gold